Google Ads

Google Ads Potansiyel Müşteri Formu

Google Ads metin reklamlarınızda kullanıcıları web sitesine göndermeden iletişim yada başvuru formu doldurmalarını sağlayabilirsiniz.

Google Ads Potansiyel Müşteri Formu Oluşturma

Google Ads Potansiyel Müşteri Formu, Facebook Lead Generation modele karşı iddialı bir rakip oluyor. Google Ads reklamlarınızda artık kullanıcıların web sitesinizi ziyaret etmeden de iletişim yada başvuru formu doldurmalarını sağlayabilirsiniz. Yazımızdaki adımları izleyerek Google Ads Potansiyel Müşteri Formunu oluşturabilirsiniz.

Potansiyel Müşteri Formunu Nasıl Oluşturabilirim?

Google Search kampanyanızın altında yer alan “uzantılar” ve “potansiyel müşteri formu uzantısı” sekmesini ziyaret ediniz.

İlk defa Google Ads Potansiyel Müşteri Formunu oluşturuyorsanız aşağıdaki hizmet şartlarını kabul etmeniz gerekiyor.

Formun ilk kısmında aşağıdaki bilgileri doldurunuz. Formun ikinci kısmında ise hazır soru şablonlarından sizin için uygun olanları seçebilirsiniz. Ek olarak dilerseniz “çoktan seçmeli” yada “kısa cevap” şeklinde sorular belirleyebilirsiniz


Dilerseniz formunuzun üst kısmına 1200×628 piksel boyutunda bir arka plan görseli ekleyip daha şık durmasını sağlayabilirsiniz.

En son bir form gönderme mesajı oluşturarak işlemlerinizi kaydediniz.

Oluşturduğunuz Google Ads Potansiyel Müşteri Formu reklamınızda aşağıdaki şekilde gözükecektir. Bu form üzerinden yapılan başvuruları “uzantılar” sekmesinden indirebilir yada bir mail adresine iletilmesini sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir